Звіт про роботу шкільної бібліотеки

ЗВІТ
про підсумки роботи шкільної бібліотеки
за 2017-2018 н.р
Стрийської загальноосвітньої школи IIII ст.№7

У Законі України «Про загальну середню освіту» важливе місце відводиться культурно-виховній і просвітницькій роботі у закладах освіти. Шкільна бібліотека є важливим засобом і формою втілення в життя цієї вимоги. Саме вона сприяє формуванню культури читання, саморозвитку особистості дитини, підвищенню інформаційної, освітньої, пізнавальної, інтелектуальної діяльності учнів.
 Робота шкільної бібліотеки ґрунтується на таких нормативно-правових документах:
 -Конституція України;
- Закон України «Про бібліотеку і бібліотечну справу»;
- Закон України «Про мови в Україні»;
 -Закон України «Про загальну середню освіту»;
 -Положенні «Про шкільну бібліотеку».
         Основні завдання шкільної бібліотеки:
- виховувати у школярів інформаційну культуру, культуру читання, формувати вміння користуватися бібліотекою, її послугами, довідковим апаратом;
- сприяти самоосвіті учнів та педагогів за допомогою різних форм і методів бібліотечної роботи.
         Найважливішим завданням шкільної бібліотеки є якісне і своєчасне забезпечення підручниками всіх учнів школи. Задачі, які стоять перед бібліотекою для виконання цього завдання: облік, обробка, розміщення підручників, зберігання фонду. На початку навчального року забезпечено учнів навчальними підручниками :
1 клас – 100 %
2 клас – 100 %
3 клас – 100 %
4 клас – 78 %
5 клас – 100%
6 клас – 86%
7 клас – 85%
8 клас – 100 %
9 клас – 100 %
10 клас – 90%
11 клас – 100%



 Протягом семестру проводилися рейди перевірки підручників, заходи, які допомагають зберегти підручник та вчать учнів дбайливому ставленню до книги. Проводиться відповідна робота з боржниками.  Найкращими по збереженню підручників стали серед початкової ланки – 3Б клас та серед старшої ланки 9А клас.
Бібліотека школи працює в тісному контакті з дитячою бібліотекою, бібліотекою для дорослих.

Бібліотечний фонд складає:  

Всього книг, брошюр – 13404
Підручників – 8701
Художньої літератури – 4703
Аудіо – 8
Для 1-4 –х класів - 2676
Для 5-9 х класів - 4767
Для 10-11-х класів - 1258
   Так, спочатку навчального року до бібліотеки було записано 693 читачів, з них:  629 учнів 1-11 класів, 53 вчителя, 11 інші. Книговидача підручників за півріччя склала 6878 примірників, а художньої та галузевої літератури – 498 примірників; відвідувань читачів за півріччя – 506.
   Протягом семестру у бібліотеці проводилися різні заходи .
  Участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек (з 01.10.20117 по 31.10.2017 р.)
    За час проведення місячника бібліотек було здійснено:
·        Бібліотечний урок – екскурсія «В гостях у бібліотеки»;
·        Виставку малюнків до улюблених книг;
·        Акція «Подаруй бібліотеці книгу»;
·        Виготовлення закладок;
·        Фото- конкурс «Дитина і книга»;
·        Постійно діють такі тематичні полички: «Твій казковий світ», «Про силу слова Божого», «Виховуємо громадянина – патріота України», «Поезія – це завжди неповторність».




   В І семестрі 2017-2018 н.р. було проведено вилучення застарілої за змістом та фізично зношеної літератури , здано на макулатуру, а за вилучені гроші придбано 35 підручників для 7 – го класу.
В 2017- 2018 навчальному році в бібліотеці були організовані книжкові виставки, присвячені ювілярам: «Серце віддаю дітям» (до 100 - річчя від дня народження В. О. Сухомлинського; «Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні — маючи, щоб не довелося потім гірко любити — втративши» ( 80 років з дня народження В.М. Чорновола) .
       Протягом року організовані тематичні виставки літератури: « Герої  УПА – національна честь України», «Трагічні сторінки історії України. Голодомор.», «Права дитини- права на майбутнє» «По вкраїні з вкраю в край ходить святий Миколай» ««Сила великої Злуки» (до дня Соборності України) до Дня пам'ятi Героїв Крут., до  Дня Героїв Небесної Сотні,  «Великий Каменяр української культури», « Живе вічне слово Кобзаря» ,«Чорне крило Чорнобиля» , «Здорова дитина – здорова нація», « Мій вибір – моя професія» та багато інших.
       Активну участь бібліотека бере у допомозі шодо організації « Різдвяного фестивалю»  та « Великоднього ярмарку». Спільно з учнями школи постійно відвідуємо музеї нашого міста, разом беремо участь в різного роду акціях та відвідуємо міські заходи.
       Бібліотечні уроки : «Як вилікувати книгу» 3 класи, «Твій підручник  - твоє обличчя» 4-5 класи, «Твій друг – книга» для учнів 3 -4 класи.
       Протягом І семестру був створений блог шкільного бібліотекаря (https://salamaxaa.blogspot.com ), який завжди підтримується в актуальному стані, саме там можна більш детально переглянути інформацію шодо участі у заходах , світлини з виставкової та масової роботи шкільної бібліотеки.
      В рамках «Тижня дитячої книги» відвідали разом з учнями 6 –А класу міську дитячу бібліотеку ім. В. Стефаника, де мали приємну зустріч з письменницею рідного краю, громадським діячем та просто цікавою особистістю – п. Таїсією Гайдукевич.
      В квітні місяці спільно з класними керівниками 2-4 класів організовували літературні читання творів В. Сухомлинського , перегляд казок та малювали малюнки до одноіменних творів письменника. Учні дуже старалися кращі малюнки відібрали на міський етап конкурсу.
       До «Тижня здоровя » в бібліотеці було організована тематична виставка, а також разом з учнями 8-х класів відвідали «Клініку дружню до молоді», де слухали лекцію провідного психолога про здоровий спосіб життя.
       Бібліотека брала участь в предметних  тижнях, допомагала з добіркою матеріалів, організовувала тематичні книжкові виставки.
        Протягом навчального семестру бібліотекар брав участь у міських семінарах шкільних бібліотекарів, шкільних педагогічних радах, методичних засіданнях.



Немає коментарів:

Дописати коментар